Kullarlı Ömer Kemal Aydın, Dünya üçüncüsü oldu

15 Ağustos 2017 Salı 16 : 08

Kullar eski Belediye Başkanı Kemal Aydın’ın torunu, Büyükşehir Kağıtspor sporcusu Ömer Kemal Aydın, Şili’de düzenlenen Ümitler Judo Dünya Şampiyonası’nda çok önemli bir başarıya imza attı. Dünya üçüncüsü olan Aydın, Türkiye’ye büyük gurur ve sevinç yaşattı.

ŞİLİ’DE ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞARI

Kullar eski Belediye Başkanı Kemal Aydın’ın torunu, Judo eski İl Temsilcisi İbrahim Aydın’ın oğlu, Büyükşehir Kağıtsporlu Ömer Kemal Aydın, Şili’de düzenlenen Ümitler Dünya Judo Şampiyonası’nda çok önemli bir başarıya imzasını attı. Başkent Santiago’da gerçekleştirilen şampiyonada 90 kiloda tatamine çıkan Aydın ilk turu maç yapmadan geçirdi, ikinci turda ise Japon rakibini yendi. Çeyrek finalde Alman rakibine kendi oyunuyla son saniyede mağlup olan Ömer Kemal Aydın repesaja kaldı. Önce Gürcü, sonra Brezilyalı rakiplerini dize getiren Büyükşehir Kağıtsporlu sporcu Dünya üçüncüsü oldu. Aydın’ın büyük başarısı Türkiye’de büyük gurur ve mutluluk yaşattı. Erdal Selimoğlu’nun Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Müdürü olduğu 2014 yılında judoya Kağıtspor’da başlayan Ömer Kemal Aydın, minikler ve gençler düzeyinde katıldığı şampiyonalarda da önemli derecelere imza atmış, istikbali olan sporcular arasında gösterilmişti.

BABASINDAN TEŞEKKÜR MESAJI

Ömer Kemal Aydın’ın Dünya üçüncülüğü onun tanıyanlar için sürpriz olmadı. Milli Takım yetkilileri Ömer’in önümüzdeki yıllarda çok daha büyük başarılara imza atacağına inanıyor. 2000’li yılların başında bir dönem Kocaeli Judo İl Temsilciliği yapan İbrahim Aydın, oğlunun elde ettiği başarıdan dolayı son derece mutlu. Aydın, sosyal medya paylaşımında şu paylaşımı yaptı: “Tebrikler Ömer Aydın, tebrikler aslanım, tebrikler İbrahim Aydın. Hepimizi gururlandırdın, başarıların daim olsun. Seninle gurur duyuyorum. Amatör sporu İlimizde canlandıran Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu'na, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Başkanı Sayın Ali Yeşildal’a, Genel Sekreter ve Branş Yöneticimiz Sayın Fatih Özkaraaslan’a, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sayın Sezer Huysuz' a, Eski Federasyon Başkanımız Sayın Fatih Uysal’ a, İl müdürümüz Sayın Muzaffer Çintimar’ a, Kocaeli T.O.H.M ve Samsun T.O.H.M da bulunan emeği geçenlere teşekkürler” Create AccountLog In Your Account