TFF Plaj Futbolu Ligi'nde şampiyon Land of Legends Theme Park Alanyaspor

28 Eylül 2017 Perşembe 09 : 09

Alanya Galip Dere Plajı'nda 21 Eylül'de başlayan 2017 TFF Plaj Futbolu Ligi Finalleri, oynanan 3.lük ve final müsabakaları ile tamamlandı. Günün ilk karşılaşmasında Erciş Belediye Spor, Manavgat Belediye Spor'u 7-1 yenerek 2017 TFF Plaj Futbol Ligi Türkiye Üçüncüsü oldu. Seferihisar Cittaslow ile Land of Legends Theme Park Alanyaspor takımlarının karşı karşıya geldiği final mücadelesini ise Land of Legends Theme Park Alanyaspor 5 - 4 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Turnuvanın gelecek vadeden oyuncusu Manavgat Belediye Spor takımından Enes Kağıt seçildi. Bu oyuncuya ödülünü Antalya Büyükşehir Belediye Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney verdi. 22 gol atarak Gol Kralı olan Manavgat Belediye Spor takımından  Boris Nikonorov'a ödülünü TFF Ege Bölge Antrenörü Ozan Yılmaz verdi. En iyi kaleci Seferhisar Cittaslow takımından İsmail Turhan oldu. Turhan, ödülünü Plaj Futbolu Milli Takım Antrenörü Onur Zayim'den aldı. En değerli oyuncu olan  Luis Alberto Braga Datinha'ya ödülünü Plaj Futbolu Milli Takım Teknik Sorumlusu Emrah Aykurt verdi.

Erciş Belediye Spor takımına üçüncülük kupa ve madalyalarını Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula ile TFF Grassroots Müdürü Sertan Kırağası takdim etti. Türkiye İkincisi olan Seferihisar Citta Slow takımına kupa ve madalyalarını Antalya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu verdi. Şampiyon olan Land of Legends Theme Park Alanyaspor takımına ise kupa ve madalyalarını TFF Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel takdim etti. 
Türkiye şampiyonu olan Land of Legends Theme Park Alanyaspor, önümüzdeki sene ülkemizi, plaj futbolu şampiyonlarının katıldığı Beach Soccer Euro Winners Cup 2018'de temsil edecek.

Sonuçlar ve program için tıklayın...Create AccountLog In Your Account